We mogen de zeer gerespecteerde Bob Brozman (°1954, New York) stilaan een vriend van het huis noemen, hij komt al voor een vierde keer naar N9. Toeval of niet, maar het is telkens om de vijf jaar (1995, 2000 - met Takashi Hirayasu -, 2005 en nu 2010). Zijn bijnaam is Mr. National Steel. Hij bespeelt de gewone gitaar sinds zijn zesde en al op 13-jarige leeftijd ontdekte hij de National Steelguitar, zijn ware roeping. Deze metalen gitaar (= dobro) werd in de jaren 20 gecreëerd door John Dopyera, een Slovaakse immigrant in California. Brozman leerde de man kennen toen hij al 88 was, wat er toe leidde dat hij in '93 het standaardboek The History and Artistry of National Resonator Instruments uitbracht. Een prachtboek, met vele foto's van erg mooie instrumenten, meestal in art deco-stijl. Professor Brozman (hij doceert etnomusicologie aan de Macquarie Universiteit in Sydney) is een werkelijke kosmopoliet, er zijn maar weinig landen waar hij nooit kwam. Hij deed o.a. onderzoek naar de snarenmuziek van de Papoeas in Nieuw-Guinea en maakte er tal van veldopnames. Maar ook gaat hij zelf altijd in muzikale dialoog, met de Papoeas leidde dat tot de cd Songs Of The Vulcano ('05). Het is maar een voorbeeld, want hij werkte ook met muzikanten uit Hawaii, India, Afrika, Okinawa, de Caraiben, enz. Zijn totale discografie omvat nu 30 titels, compilaties, dvd's en bootlegs niet meegerekend. De man is van vele markten thuis, zo ontwierp hij ook een eigen Reso-Acoustic 400 Sound System. Hij is thuis in zowel blues, jazz, gipsy swing, calypso en sega (muziek uit Mauritius en Reunion). Een wereldmuzikant? Welzeker en dat vonden ook de lezers van Guitar Player Magazine, die hem dit jaar verkozen tot 'Best World Guitarist'. Kunt u zich verwachten aan een saaie, wie weet zelfs wat academische bedoening? Dat alleszins niet, want uit ervaring weten we dat Brozman weliswaar een virtuoze muzikant is, maar zijn waar ook met veel (joodse) humor verkoopt. We vertellen hier bijlange niet alles over de hyperactieve Brozman, zijn website bobbrozman.com leert nog veel meer. De man komt nu voor vier concerten naar België. Het maakt ons niet uit waar u hem gaat bekijken, maar ga in elk geval.
SHORTCUT Dé specialist van de National Steelguitar komt nog eens naar België, wat we niet zomaar konden laten passeren. Hij brengt zijn mooiste exemplaren mee, die hij wonderbaarlijk bespeelt. Laatste concert van een twee maanden durende erg gevulde Europese tournee.
Zittend concert
RESERVERING & TICKETVERKOOP
ticketprijs 10/13 euro
- Tickets zijn aan voorverkoopprijs (10 euro) te koop aan de ingang of bar tijdens activiteiten, dit zowel in N9 villa als in N9 fabriek. N9 villa en N9 fabriek zijn enkel open tijdens activiteiten. Voor N9 villa komt dit neer op de concertavonden, N9 fabriek is ook geopend tijdens cursusavonden (op woens-, donder- en vrijdagavond, behalve tijdens schoolvakanties) van 19 tot 24 uur. VVK-tickets zijn ook beschikbaar bij platenwinkel Vynilla, St. Kwintensberg 38, 9000 Gent (open van 11 tot 18 uur, gesloten op zondag).
- N9 heeft ook een online voorverkoopservice via n9.be. U betaalt 2 euro administratiekosten per ticket, en na betaling kunt u uw ticket uitprinten thuis, waarna het wordt ingescand aan de kassa. (reserveer-link in blauwe balk bovenaan)
- Reserveringen kunnen tenslotte ook telefonisch op 09 377 93 94 of via info@n9.be, maar geven geen recht op voorverkoopprijs. U rekent af aan de kassa en betaalt de kassaprijs (drie euro meer dan de voorverkooprijs). De deuren openen steeds 1 uur voor aanvang van de activiteit. Telefonische reserveringen worden aangehouden tot 15 minuten voor aanvang. Indien dan niet opgehaald kunnen de kaarten worden doorverkocht.
Prijs: 10 €