Twee bands, die behalve een deel van hun bandnaam ook het genre gemeen hebben, horen samen thuis op een podium. Logisch niet? De openingsavond van het najaar is meteen in thema. Zowel Les Croissants Belges als La Femme Belge spelen gipsy swing in de traditie van Django Reinhardt, maar voegen er elk een eigen element aan toe.
La Femme Belge staat met het ene been in de Amerikaanse twenties & thirties van Louis Armstrong, en met het andere in de Europese zigeunerswing van Django Reinhardt. Ze bezingen de dierlijkheid en de dierentuin des levens en vinden daarvoor inspiratie bij lyrische chansonniers als Brel en Waits. Zanger/gitarist Sam Coenegrachts heeft niet voor niets een vergelijkbaar timbre als laatstgenoemde. Verwacht u aan schuifelende blues, hitsige gipsy swing en lichte achtervolgingswaanzin nadien. Een fan van het eerste uur omschreef hen ooit als een dark swing band.
Openers Les Croissants Belges houden het instrumentaal. Ze begonnen samen te spelen in de zonovergoten straten van Gent tijdens de Gentse Feesten van 2012. Het viertal doet de smakelijke schoonheid van de swing uit de jaren ’20 tot ’50 herleven. Opvallend is de hoofdrol die toebedeeld wordt aan de vibrafoon waarin de geesten van Milt Jackson en Sadi “Fats” Lallemand verblijven.
SHORTCUT: Een dark swing band deelt het podium met Django en Sadi. La Femme Belge en Les Croissants Belges: twee maal gipsy swing maar toch twee maal anders.
Dit concert kreeg het kwaliteitslabel UITSCHIETER, waarmee relatief onbekende pareltjes in de kijker gezet worden. UITSCHIETER helpt je een keuze te maken uit het ruime en gevarieerde Meetjeslandse podiumaanbod en nodigt uit tot ontdekken. Mét een gerust hart, want alle voorstellingen werden afzonderlijk geselecteerd door de Meetjeslandse programmatoren. Kwaliteit gegarandeerd! Ontdek alle UITSCHIETERS op www.uitschieter.be.
staand concert
RESERVERING & TICKETVERKOOP
Economy Pass 7 euro
voorverkoop 9 euro
kassa 12 euro
jongeren altijd -3 euro
55+: -3 euro
KomUit pas vvk: 1,8 euro
KomUit pas kassa: 2,4 euro
- Tickets zijn aan voorverkoopprijs te koop aan de ingang of bar tijdens activiteiten, in N9 villa en N9 fabriek. Voor N9 villa komt dit neer op de concertavonden, N9 fabriek is geopend tijdens cursusavonden (op woensdag-, donderdag- en vrijdagavond, behalve tijdens schoolvakanties) van 19 tot 22.30 uur.VVK-tickets zijn ook beschikbaar bij platenwinkel Vynilla, St. Kwintensberg 38, 9000 Gent (open van 11 tot 18 uur, gesloten op zondag). Jongeren die tickets kopen bij N9 of Vynilla kunnen hun jongerenkorting (3 euro) terugkrijgen aan de avondkassa van het evenement op vertoon van een geldige jongerenkaart, zie onder.
- N9 heeft ook een online voorverkoopservice via n9.be. U betaalt 2 euro administratiekosten per ticket, en na betaling kunt u uw ticket uitprinten thuis, waarna het wordt ingescand aan de kassa. Jongeren die online tickets kopen kunnen hun jongerenkorting (3 euro) terugkrijgen aan de avondkassa van het evenement op vertoon van een geldige jongerenkaart, zie onder.
- Reserveringen kunnen tenslotte ook telefonisch op 09 377 93 94 of via info@n9.be, maar geven geen recht op voorverkoopprijs. U rekent af aan de kassa en betaalt de kassaprijs. De deuren openen steeds 1 uur voor aanvang van de activiteit. Telefonische reserveringen worden aangehouden tot 15 minuten voor aanvang. Indien dan niet opgehaald kunnen de kaarten worden doorverkocht. Jongeren die tickets reserveren kunnen hun jongerenkorting (3 euro op kassaprijs) terugkrijgen aan de avondkassa van het evenement op vertoon van een geldige jongerenkaart, zie onder.
- Jongerenkorting: jongeren krijgen vanaf 1 januari 2013 op vertoon van hun scholieren-, studenten- of CJP-kaart op elke ticketprijs (voorverkoop, kassaprijs) 3 euro korting*. Deze korting wordt steeds verrekend aan de avondkassa van het evenement, op vertoon van een geldige jongerenkaart. Breng dus steeds uw kaart, die recht geeft op korting, mee naar optredens! Een CJP kaart kan aangevraagd worden via www.cjp.be. Meerdere kaarten niet cumuleerbaar.
- Economy Pass: Voor amper 35 euro krijgt u met een Economy Pass toegang tot vijf concerten naar keuze in N9 villa. U betaalt dus amper 7 euro per concert. De Pass is het hele jaar geldig, staat op naam en mag niet doorgegeven worden. Interesse? Mail naar info@n9.be of bel 09 377 93 94.
Prijs: 9