terug naar overzicht
vr 30.10.2015

LABTRIO (BE) / THE LAURA JURD QUARTET (UK)

Het Belgische LABtrio mengt jazz met hiphop en elektronica. Laura Jurd is een getalenteerde trompettiste en componiste uit Londen die houdt van klassiek maar ook niet vies is van folk en jazz. Beide acts hebben één ding gemeen: ze hebben een voorliefde voor improviseren.

Drummer Lander Gyselinck, contrabassiste Anneleen Boehme en pianist Bram De Looze vormen sinds 2007 samen LABtrio. De drie jonge, avontuurlijke jazzmuzikanten hebben in die acht jaar een heel eigen sound ontwikkeld. Ze mengen jazz met elektronica en hiphop - iets wat Gyselinck trouwens ook al doet bij STUFF. Urban- influenced jazz, zo noemen ze het zelf.

En ze verrassen zowel elkaar als het publiek, want live staat improvisatie bij de dame en heren centraal. De band speelde al op heel wat mooie (inter)nationale podia en festivals en trekt nu op tour met The Laura Jurd Quartet uit Groot-Brittannië. Ze doen dat in het kader van het internationale uitwisselingsproject Match & Fuse.

Ze spelen vier shows in België en vier in de UK. Ook trompettiste en componiste Laura Jurd en haar muzikanten houden van improviseren. Ze vertrekken daarvoor vanuit traditionele melodieën en eigen composities. In hun muziek zitten elementen van Europese folk en jazz maar ook klassieke muziek. Nu eens rocken ze hard, dan weer verkennen ze de net zo boeiende stilte. 

foto (1) c Jazzlab Series
foto (2) c Andy Sheppard

  • VVK: €12
  • ADK: €15
  • zittend concert

PROGRAMMA

Deuren
19:00