Liever niet, maar voor ons mag het bitter koud zijn begin december. Want we zullen er tegenkunnen, nu Lonely Drifter Karen ons muzikaal komt verwarmen. Lonely Drifter Karen begon als een solo-project, toen de in Wenen geboren Tanja Frinta in Gothenburg/Zweden woonde. Het werd een trio toen ze opnieuw verhuisde naar Barcelona, waar ze de Italiaanse drummer Giorgio Menossi en pianist Marc Mélia Sobrevias uit Majorca ontmoette. (Is het niet Mallorca? Beiden kunnen, Majorca is op zijn Catalaans). Ze werkten meer dan een jaar aan hun debuutplaat Grass Is Singing, maar toen die in januari 2008 was ingeblikt was er direct volop aandacht. Het Brusselse kwaliteitslabel Crammed Discs bracht ze uit in zowel heel Europa, als de USA en Canada. De reacties waren overal erg lovend. Eentje maar, uit The Daily Telegraph: "Grass Is Singing doesn't have a duff track on it". Het is ook wonderlijke muziek, waarbij de inspiratie wordt gehaald uit diverse hoeken: kritisch Kurt Weill-cabaret uit de Weimar Republiek van tussen de twee wereldoorlogen, muziek uit de Parijse cafés, rustieke Italiaanse ballades, zigeunermuziek, Oost-Europese volksmuziek, tango, Broadway musicals enz. De muziek klinkt zowel oud als nieuw, want je kunt evengoed verwijzen naar Joanna Newsom, Hanne Hukkelberg, Feist, sommige nummers van Björk of Goldfrapp ten tijde van hun eerste cd Felt Mountain. Tenminste, deze vergelijkingen lazen we in de persquotes. Wijzelf voegen er de magische Clare & The Reasons aan toe, met wie Lonely Drifter Karen 'een eigen universum' gemeen heeft (dat natuurlijk een ander is). Ondertussen is er ook een tweede cd Fall Of Spring, die - goed nieuws - ook uit is op vinyl. Fall Of Spring bevestigt dat Lonely Drifter Karen nog lang niet is uitverteld. De plaat verrast minder dan Grass Is Singing, maar dat is ook niet meer dan normaal. En toch is Lonely Drifter Karen hoorbaar gegroeid. De plaat start lichtvoetig en zorgeloos, maar naarmate het album vordert vallen er steeds meer melancholische en weemoedige, maar ook wondermooie tonen te bespeuren. Mogen we het rijke muziek noemen? Het is in elk geval intrigerende.
SHORTCUT Lonely Drifter Karen's eerste plaat deed vele deuren opengaan. Hun tweede bevestigt het grote talent van dit trio, wiens tijdloze muziek uit vele vaatjes tapt. Kom genieten!
Zittend concert
RESERVERING & TICKETVERKOOP
ticketprijs 10/13 euro
- Tickets zijn aan voorverkoopprijs (10 euro) te koop aan de ingang of bar tijdens activiteiten, dit zowel in N9 villa als in N9 fabriek. N9 villa en N9 fabriek zijn enkel open tijdens activiteiten. Voor N9 villa komt dit neer op de concertavonden, N9 fabriek is ook geopend tijdens cursusavonden (op woens-, donder- en vrijdagavond, behalve tijdens schoolvakanties) van 19 tot 24 uur. VVK-tickets zijn ook beschikbaar bij platenwinkel Vynilla, St. Kwintensberg 38, 9000 Gent (open van 11 tot 18 uur, gesloten op zondag).
- N9 heeft ook een online voorverkoopservice via n9.be. U betaalt 2 euro administratiekosten per ticket, en na betaling kunt u uw ticket uitprinten thuis, waarna het wordt ingescand aan de kassa. (reserveer-link in blauwe balk bovenaan)
- Reserveringen kunnen tenslotte ook telefonisch op 09 377 93 94 of via info@n9.be, maar geven geen recht op voorverkoopprijs. U rekent af aan de kassa en betaalt de kassaprijs (drie euro meer dan de voorverkooprijs). De deuren openen steeds 1 uur voor aanvang van de activiteit. Telefonische reserveringen worden aangehouden tot 15 minuten voor aanvang. Indien dan niet opgehaald kunnen de kaarten worden doorverkocht.
Prijs: 10 €