terug naar overzicht
di 10.11.2009

PAT KELLY & THE MOON INVADERS (JM/BE)

Liefhebbers van roots reggae prijs u gelukkig met de komst van rocksteady veteraan Pat Kelly naar uw favoriete club in Eeklo. Veteraan? Hij is toch al 60 en draait sinds 1967 mee in de Jamaicaanse muziekwereld, toen hij Slim Smith opvolgde als zanger van The Techniques. Het bijzondere aan Pat Kelly is zijn zoetgevooisde hoge kopstem (falsetto), waarmee hij menig vrouwenhart deed smelten, zowel in Jamaica zelf als in de Engelse Jamaicaanse gemeenschap. Zonder overdrijven kunnen we Kelly de Jamaicaanse tegenhanger noemen van Curtis Mayfield, zijn eerste hits (met The Techniques) waren trouwens her- of bewerkingen van Mayfield-nummers. De behoorlijk legendarische Duke Reid bracht die uit op diens al even beroemde Treasure Island-label. Kelly ging succesvol solo in 1968 en scoorde in '69 een massieve hit met How Long Will It Take, het best verkopende nummer van dat jaar én het allereerste Jamaicaanse nummer met vioolarrangementen.

Apple, u weet wel van The Fab Four, wou hem hierna een contract aanbieden van maar liefst 25.000 pond, maar omdat hij elders al had getekend kon hij er niet op ingaan. Gedesillusioneerd keerde hij terug naar Jamaica, dat toen al een reggae-island was geworden en niet langer een rocksteady-heaven, laat staan een ska-paradise (hoewel dat allemaal wat door mekaar loopt). Kelly bleef platen maken en had in '72 nog een grote landelijke hit met Talk About Love, maar kroop ook meer en meer achter de knoppen voornamelijk in de Channel One-studio. Maar als zanger deemsterde zijn naam wat weg. En zie, op 25 juni 2009 dook hij opeens op in de Antwerpse Bar Mondial, begeleid door de Belgische Moon Invaders. Hierover enige citaten uit een reggae.be-artikel met als titel 'Pat Kelly zet bloedhete Bar Mondial op zijn kop' : 'pionier van een genre en unieke vocalist', 'waar hoor je nog zo'n zuivere falsetto?' 'welke groep speelt die stokoude muziek zo goed als The Moon Invaders, met twee zangers die niet moesten onderdoen voor Riley en Ruffin, het koortje van The Techniques?' en 'zeer fijn concert'. They come back ... en we zijn vree content u dit te kunnen aanbieden.

RESERVERING & TICKETVERKOOP (ticketprijs 10/13 euro)

- Tickets zijn aan voorverkoopprijs (10 euro) te koop aan de ingang of bar tijdens activiteiten, dit zowel in N9 villa als in N9 fabriek. N9 villa en N9 fabriek zijn enkel open tijdens activiteiten. Voor N9 villa komt dit neer op de concertavonden, N9 fabriek is ook geopend tijdens cursusavonden (op woens-,  donder- en vrijdagavond, behalve tijdens schoolvakanties) van 19 tot 24 uur. VVK-tickets zijn ook beschikbaar bij platenwinkel Vynilla, St. Kwintensberg 38, 9000 Gent (open van 11 tot 18 uur, gesloten op zondag).

- N9 heeft ook een online voorverkoopservice via n9.be. U betaalt 2 euro administratiekosten per ticket, en na betaling kunt u uw ticket uitprinten thuis, waarna het wordt ingescand aan de kassa. (reserveer-link in blauwe balk bovenaan)

- Reserveringen kunnen tenslotte ook telefonisch op 09 377 93 94 of via info@n9.be, maar geven geen recht op voorverkoopprijs. U rekent af aan de kassa en betaalt de kassaprijs (drie euro meer dan de voorverkooprijs). De deuren openen steeds 1 uur voor aanvang van de activiteit. Telefonische reserveringen worden aangehouden tot 15 minuten voor aanvang. Indien dan niet opgehaald kunnen de kaarten worden doorverkocht.

Prijs: 10

PROGRAMMA